Witamy na oficjalnej stronie SP w Gilowicach. Życzymy miłego przeglądania.

Informacje ogólne
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Sekretariat
Rada Rodzicółw
Uczniowie
Plan zajęć
Dokumenty szkoły
Wydarzenia
Ogłoszenia

26 czerwca 2015r

Uroczyste ukończenie szkoły podstawowej przez uczniów kl. VIab i zakończenie r. szk. 2014/15 z udziałem władz Gminy Gilowice – wójta p. L. Frasunka i przew. Rady Gminy – p. I. Jędryska. BHP na wakacjach zaprezentowali uczniowie kl. IIIab.


25 czerwca 2015r

Wycieczka uczniów kl. Iabc SP do Wieliczki.


17 czerwca 2015r

Podsumowanie zajęć biblioterapeutyczne w klasie IV b – autorskie przedstawienie pt. "Szkolne przygody" zaprezentowane dla uczniów klas 0 ab, Iabc i II ab.


15 czerwca 2015r

Prezentacja autorskiej sztuki polsko-angielskiej pt. „Możesz wszystko, tylko uwierz w siebie" w wykonaniu uczniów klasy Va – sala GOK.

Czytaj więcej >>>

8-18 czerwca 2015r

Wycieczka edukacyjna uczniów kl. IIIab nad morze – pobyt w Łebie.

Czytaj więcej >>>

17 czerwca 2015r

Dzień otwarty w WTZ z klasą Iab.


15 czerwca 2015r

Warsztaty cukiernicze dla uczniów klas 1abc prowadzone przez Cukiernię Gałuszka z Żywca.


9 czerwca 2015r

SPOTKANIE przedszkolaków z „FRANKLINEM” - Panią Bajka i bohaterem książek i bajek dla dzieci – żółwiem Franklinem!
Dzieci najpierw wysłuchały jednej z przygód Franklina, następnie przeniosły się w Krainę Baśni, gdzie spotkały się z bajkowym żółwiem. Razem z nim tańczyły i śpiewały, a także robiły wulkany baniek mydlanych. Podczas zabawy chustą animacyjną chowały się przed deszczem baniek mydlanych co sprawiało im wielką radość. Franklin przyniósł dla wszystkich kolorowanki ze swoją podobizną. Dzieci bardzo miło spędziły czas z oczekiwanym gościem i do końca dnia na ich buziach gościł uśmiech!


2 czerwca 2015r

Turniej szachowy w Rychwałdzie. Nasi uczniowie pięknie reprezentowali ZS w Gilowicach.
W grupie klas IV-VI SP: I miejsce - Jacek Mazurek i III miejsce - Patryk Walaszek.
Gimnazjum: II miejsce - Żaneta Witas.
Gratulujemy!


2 czerwca 2015r

Piesza wycieczka przedszkolaków z grup 0ab do Piekarni „D. Eko-Piek” i udział w warsztatach pod hasłem „JAK POWSTAJE CHLEB?”. Pan Krzysztof Pikania – piekarz, oprowadził dzieci po piekarni, opowiedział oraz pokazał jak powstaje chleb. Dzieci mogły zasmakować zakwasu chlebowego, wejść do pomieszczenia, w którym chleb „rośnie”, zobaczyć jak się go wyrabia i wkłada do pieca. Później skosztowały świeżego chleba oraz słodkich drożdżówek. Właścicielka, Pani Agnieszka Miska bardzo miło przyjęła i ugościła dzieci, za co serdecznie dziękujemy!


1 czerwca 2015r

Wycieczka uczniów kl. VIa i Va do Inwałdu. Brali udział w lekcji historii w WAROWNI I NA PODGRODZIU, gdzie oglądali narzędzia tortur, wysłuchali legendy o Inwałdzie w sali rycerskiej, strzelali z łuku i odwiedzali chaty: garncarza, tkacza, powroźnika i kowala, gdzie mogli wykonać własne prace. Mogli również uczestniczyć w zabawach ich rówieśników z dawnych czasów. Mieli okazję zrobić zdjęcia z maskotą i piłkarzami TS Podbeskidzie, którzy właśnie w tym czasie promowali własny klub. Była to nie lada gratka, zwłaszcza dla chłopaków.30 maja 2015r

Dzień Dziecka, Matki i Ojca – impreza środowiskowa w formie pikniku rodzinnego z wieloma atrakcjami zorganizowana wspólnie z GOK w Gilowicach.29 maja 2015r

II PARADA POSTACI LITERACKICH z bajek i lektur szkolnych organ. Uczniowie klas III - VI SP w przepięknych i ciekawych przebraniach przemaszerowali ze szkoły na rynek w Gilowicach. Zaprezentowali się tam przed rodzicami i Jury w składzie: p. Gabriela Kolonko – dyr GOK, p. Wanda Hajok – dyr. Gmninnej Biblioteki i p. G. Frasunek –nauczyciela języka polskiego w SP. Komisja wybrała zwycięzców. Laureaci otrzymali nagrody podczas Pikniku Rodzinnego, który został zorganizowany przy ZS w Gilowicach w dniu 30 maja 2015r.


28 maja 2015r

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III w Rychwałdzie. I miejsce zajął Mikołaj Malina z kl. 3a SP Gilowice, a III -Kinga Zych – uczennica kl 3b naszej szkoły. Gratulujemy!


27 maja 2015r

Apel pod hasłem „WODA DAREM ZIEMI” o tematyce ekologicznej przygotowany przez p. J. Bąk z uczniami z kl. IV a.


27 maja 2015r

Szkolny Konkurs Recytatorski dla zerówek pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”.

Czytaj więcej >>>


25 maja 2015r

Udział uczniów ZS w Gilowicach w premierze audiobooka powieści "HARNAŚ" w sali GOK. Prezentację prowadził aktor Teatru Ludowego w Krakowie – p. Piotr Piecha. Gość specjalnym spotkania był p. Bronisław Sroka z towarzystwa Miłośników Gilowic.


25 maja 2015r

Wycieczka szkolna uczniów kl. VIab do Wadowic i Inwałdu. W Wadowicach szóstoklasiści zwiedzali Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Uczniowie stwierdzali, że wiele informacji z życia JPII ich zaskoczyło. Wrażenia były niesamowite. W inwałdzkiej WAROWNI przenieśli się do świata średniowiecznego i zapoznali się z życiem i obyczajami ówczesnych ludzi. Przebywali też w Parku Miniatur i świetnie bawili się w Lunaparku.25 maja 2015r

Spotkanie uczniów grup 0ab z pszczelarzem.


20 maja 2015r

Spotkanie uczestników konkursu plastycznego „ NIE DLA CZADU” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu - odbiór nagród. W grupie klas 0-III wygrała Wiktoria Salachna z kl. 2b, a Anna Kamecka z kl. 2b była trzecia. Wyróżnienia zdobyli: Martyna Salachna z kl. 2b i Jakub Magdziak z kl. 1b. GRATULUJEMY!19 maja 2015r

Uroczysta wieczornica z okazji 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA, która odbyła się w ZS w Gilowicach z udziałem zaproszonych gości: wójta Gminy Gilowice p. L. Frasunka, przw. Rady Gminy – p. I. Jędryska, przedstawicieli Komisji Oświaty, pracowników Urzędu Gminy, prezesa KS „Olimpijczyk”, księży, prezydium Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów. Akademię przygotowała p. G. Frasunek z uczniami kl. Va.


19 maja 2015r

Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o JPII w GOK w Gilowicach.

Czytaj więcej >>>

18 maja 2015r

Apel "Dbaj o środowisko" dla klas 0 - III przygotowany przez uczniów klasy II b wraz z wychowawcą p. B.Luber. Rozdano również nagrody za udział w konkursach: plastycznym dla klas 0 - I i literacko- plastycznym dla klas II - III.

Czytaj więcej >>>

12 maja 2015r

Wycieczka uczniów kl.VIb do Węgierskiej Górki - zwiedzanie fortów obronnych z września 1939 r zwanych WESTERPLATTE POŁUDNIA. Wycieczka była realizacją treści programowych z historii. Wyjazd sponsorował p. Henryk Pasko.8 maja 2015r

Zajęcia terenowe z ekologii pt. "W świecie roślin i zwierząt" uczniów kl. IIb SP przygotowanych i prowadzonych przez p. dr Annę Salachnę - wykładowcę ATH w Bielsku - Białej. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało certyfikat.28 kwietnia 2015r

Głośne czytanie tekstów o świętym Janie Pawle II przez księży i katechetów uczniom klas 0 – IV w bibliotece szkolnej . Czytający prezentowali również zdjęcia z życia JPII oraz rozmawiali z dziećmi o życiu i działalności Papieża Polaka w drodze do świętości.27 kwietnia 2015r

Międzyszkolny konkurs recytatorski po angielsku - 'English Rhymes and Poems'.

Czytaj więcej >>>

24 kwietnia 2015r

Konkurs recytatorski „Słońce rozjaśnia moją twarz - z uśmiechem mi do twarzy” zorganizowany przez bibliotekę SP w Gilowicach.

Jury w składzie:
p. Anna Satława
p. Halina Górna
p. Agata Gąsiorek
p. Monika Gibas oceniało recytację wierszy i prozy 27 uczestników konkursu z klas 0 – III.

I miejsce:
Gabriela Szypke kl. 0a
Magdalena Jędrysek kl. Ia
Filip Jędrzejczyk kl. IIb
Radosław Kastelik kl. IIIa

II miejsce:
Oliwia Borkowska kl. 0b

III miejsce:
Antoni Kastelik kl. 0b

Wyróżnienie:
Klaudia Mierczak kl. Ia
Lena Białek kl. Ib
Zuzanna Kolonko kl. Ic
Natalia Stokłosa kl. IIa
Anna Kamecka kl. IIb
Aleksandra Górny kl. IIb
Emilia Bronecka kl. IIIb

Laureaci Konkursu wystąpią na specjalnie zorganizowanym apelu w dniu 29 kwietnia 2015r. (środa) na 5 lekcji na sali zabaw.


15 kwietnia 2015r

II Międzyszkolne Dyktando dla uczniów klas IV-VI SP o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2015, które odbyło się w SP nr 24 im. T. Kościuszki w Bielsku Białej. Brało w nim 2 uczniów z naszej szkoły. Uczennica kl. VIb Agnieszka Kasprzyk zdobyła bardzo wysokie II miejsce, a Jakub Słonka - uczeń kl. VIa został wyróżniony. Gratulujemy!
31 marca 2015r

Apel o tematyce wielkanocnej i życzenia świąteczne od dyrekcji i całej społeczności szkolnej.
27 marca 2015r

Akademia z okazji święta patrona SP w Gilowicach - Tadeusza Kościuszki -przygotowana przez klasę IV a wraz z wychowawcą p. Sabiną Michalską - Pasko. Podczas akademii pierwszy raz został odśpiewany hymn szkoły do którego tekst napisał uczeń kl. VI a Krzysztof Janiczak a muzykę p. Beata Zyzak.Pobierz nagranie.


25 marca 2015r

WARSZTATY CUKIERNICZE w grupach 0ab przy SP w Gilowicach prowadzone przez cukierników z piekarni „Gałuszka” w Żywcu. Przedszkolaki samodzielnie ozdabiały baranki, zajączki oraz babeczki wielkanocne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ogromną radością upiększały wypieki, które będą mogły w Wielką Sobotę włożyć do swoich wielkanocnych koszyczków.


20 marca 2015r

Zgodnie z tradycją przedszkolaki przy SP w Gilowicach pożegnały zimę i przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.


9 marca 2015r

Akademia z okazji Dnia Kobiet.


24 luty 2015r

Spotkanie uczniów kl. IV-VI SP i I-IIIGIM z Pawłem Faronem – wieloletnim członkiem kadry narodowej, paralotniowym mistrzem Polski klasy XCC, uczestnikiem Red Bull X-Alps i jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w Polsce.


21 luty 2015r

2015r został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. Z tego względu ZS w Gilowicach organizuje Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Karolu Wojtyle pod hasłem: „CO MAŁY LOLEK I WIĘKSZY KAROL MOŻE NAM DZIŚ POWIEDZIEĆ?”

Pobierz…(zaproszenie, regulamin, literatura)-plik konkurs.

18-19 luty 2015r

Powiatowe Rozgrywki w tenisie stołowym rozgrywane w ZS w Gilowicach.


29 stycznia 2015r

Zabawy karnawałowe uczniów ZS.


27 stycznia 2015r

Przedstawienie autorskie pt."Szkoła marzeń" przygotowane przez uczniów klasy IV a na zajęciach biblioterapeutycznych dla dzieci z klas 0 ab i I abc. Wydarzenie to zostało połączone z wpisaniem w poczet czytelników biblioteki uczniów klas I abc.


22 stycznia 2015r

Uroczyste spotkanie w sali GOK z okazji Dnia Seniora - występ uczniów kl. IIIab SP.


21 stycznia 2015r

Spotkanie uczniów kl. 0-III SP z babciami i dziadkami z okazji Dnia Babci i Dziadka – prezentacja Jasełek w wykonaniu uczniów kl. IIIab, wspólne przebywanie przy kawie, herbacie i ciastku przygotowane przez Radę Rodziców ZS w Gilowicach.15 stycznia 2015r

Prezentacja Jasełek w wykonaniu uczniów grup 0ab w obecności ich rodziców oraz uczniów kl. I-III SP.


7 stycznia 2015r

Nadanie Honorowej Odznaki LZS - GRATULACJE!

Czytaj więcej >>>

19 grudnia 2014r

Spotkanie całej społeczności uczniowskiej ZS w Gilowicach z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2015 Roku.5 grudnia 2014r

Święty Mikołaj wraz z pomocnikami - aniołami w ZS w Gilowicach rozdaje słodkie niespodzianki zakupione przez RR.


4 grudnia 2014r

Uroczyste spotkanie z górnikami w sali GOK w Gilowicach:
- akademia z okazji Dnia Górnika – występ uczniów klas II ab SP przygotowany przez wychowawców tych klas - p. B. Luber i p. J. Borkowską
- pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klas III ab
- życzenia dla górników złożone przez dyr. ZS w Gilowicach-p. A. Satławę oraz wójta Gminy Gilowice – p. L. Frasunka
-wspólne biesiadowanie przy muzyce w wykonaniu Orkiestry OSP w Gilowicach.

Czytaj więcej >>>

3 grudnia 2014r

Spotkanie uczniów kl. 0-III ze Św. Mikołajem w sali GOK.


3 grudnia 2014r

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na hymn SP.

Czytaj więcej >>>

25 listopada 2014r

Wyjazd uczniów klas 0 do Teatru BANIALUKA w Bielsku- Białej na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka".


24 listopada 2014r

Spotkanie uczniów kl. Iab z policjantem – pogadanka o BHP w drodze do i ze szkoły.


21 listopada 2014r

Przedstawienie pod hasłem „Złotówka do złotówki, do grosika grosz”.
Co roku członkowie SKO w SP w Gilowicach prezentują przedstawienie o tematyce oszczędzania. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie kl. 0-VI oraz zaproszeni goście z Banku Spółdzielczego w Gilowicach. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Prezes BS - Pani Aurelia Mrózek, przedstawiciel pracowników banku - Pani Agnieszka Gardaś oraz Przewodniczący Rady BS - Pan Henryk Pasko. Podziękowaliśmy wszystkim pracownikom BS za dotychczasową współpracę i wsparcie finansowe, a Pani Prezes nadaliśmy zaszczytny tytuł PRZYJACIELA NASZEJ SZKOŁY.5 listopada 2014r

Dyrekcja, Samorząd Uczniowski, biblioteka szkolna oraz poloniści SP w ZS w Gilowicach zapraszają uczniów klas IV - VI SP oraz ich bliskich do udziału w rodzinnym konkursie poetyckim na tekst hymnu szkoły w formie wiersza o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszko. Termin składania prac do 28 listopada 2014r u pedagoga lub w bibliotece SP.

Pobierz Regulamin >>>

5 listopada 2014r

Pokazowy trening pięściarza T. Adamka w sali gimnastycznej ZS w Gilowicach, w który obserwowali uczniowie klas I – III GIM oraz klas sportowych SP. Znany sportowiec przekazał szkole piłki nożne, halowe i koszykowe na kwotę około 2000zł. Dziękujemy!


27 października 2014r

Coroczne czytanie bajek uczniom klas 0 – III w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gilowicach. W tym roku uczniom czytali: wójt Gminy Gilowice p. Leszek Frasunek, dyr. ZS – p. Anna Satława, v-ce dyr. p. Zofia Kastelik, policjant p. Daniel Kasperek, ks. Dariusz Suchy, ks. diakon Krzysztof Pawełczyk, p. Marzena Pasko.


24 października 2014r

Udział uczniów klas IV - VI w Targach Książki w Krakowie - zapoznanie się z kulturą i sztuką japońską w Muzeum MANGHA połączona z degustacją sushi.


18 października 2014r

Wycieczka do Wieliczki w nagrodę za systematyczne oszczędzanie w roku szkolnym 2013/14. Wzięło w niej udział 45 uczniów z kl. II-V SP w ZS w Gilowicach. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Gilowicach w kwocie 600 zł do niecodziennej wygranej w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, w którym nasza szkoła (SP) otrzymała 2000 zł za zajęcie I miejsce w regionie katowickim w w/w konkursie.


14 października 2014r

Uroczyste obchody 110-lecia szkolnictwa w Gilowicach, 20-lecia funkcjonowania nowej szkoły i 15-lecia istnienia gimnazjum połączone z nadaniem zaszczytnego tytułu „Honorowego Obywatela Gilowic” naszemu rodakowi i absolwentowi Szkoły Podstawowej w Gilowicach ks. Bp. Tadeuszowi Rakoczemu - wręczenie aktu nadania przez Wójta Gminy Gilowice p. L.Frasunka i przewodniczącego RG p. J.Małysiaka.
1 października 2014r

Ślubowanie i pasowanie na uczniów GIM.


26 września 2014r

Ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na uczniów SP.19 września 2014r

Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych klas IV - VI.


17 września 2014r

Gminne eliminacje do powiatowych zawodów dziewcząt i chłopców.1 września 2014r

Uroczyste rozpoczęcie roku szk.2014/2015 w Zespole Szkół w Gilowicach.

Aktualności

Tutaj będą zamieszczane informacje o najświeższych wydarzeniach w SP w Gilowicach.
Czytaj dalej >>>


Dodaj do Ulubionych


Drukuj stronę


Mapa okolicy


Ostatnia aktualizacja: 08-07-2015r | Copyright by Dyrekcja SP w Gilowicach